piątek, 24 kwietnia 2015

Magnolia....kwitnie dla nas już 30 lat ;)


Siostra , pracując okresowo w ogrodnictwie , przywiozła małe jej drzewko.... wygladające niepozornie.Wtedy na wsi mognolie nie były powszechnie znane, swojego czasu nawet przejezdny kierowca, w czasie jej kwitnienia, zatrzymał się przy naszym domu,by spytać o nazwę, tak pięknie kwitnacej magnolii. Ostatnio siostra przypomniała mi, że sadziła ją ponad 30 lat temu, i prawie corocznie w kwietniu tak pięknie rozkwita..... ku naszej uciesze ;).
Różnej wysokości drzewa, często niewielkie, dorastające do wysokości 5 m. Mają zwartą lub świetlistą koronę. Rozgałęziają się nisko nad ziemią. Pojedyncze duże pąki osadzone są na końcach pędów.
Liście pojedyncze, duże, błyszczące.
Kwiaty zwykle efektowne, duże. Mają one barwę u różnych odmian od białej do czerwonej, poprzez różne odcienie różu, wyhodowano także odmiany o kwiatach żółtych. Okwiat składa się z dwóch okółków listków po 3-6. Mieszańce ogrodowe i niektóre gatunki kwitną bardzo obficie, a jej kwiaty rozwijają się wiosną, jeszcze przed pojawieniem się liści (kwiecień-maj). Czasami zdarza się, że jesienią zakwitają ponownie, choć już nie tak obficie. Szereg magnolii kwitnie latem już po rozwinięciu liści np. magnolia parasolowata, Siebolda i szerokolistna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do dodawania własnych uwag po wypróbowaniu przepisu ;).

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...